733 318 169

OBJEDNÁVKY - KADEŘNICTVÍ

Lámání a třepení vlasů, co dělat? Prolít olivovým olejem!

Dovolte mi, abych dnes přinesla pár rad klientům, které trápí lámání a třepení vlasů.

Olivy dodají vlasům vitamíny, zabraňují lámání a třepení vlasů.

V první řadě je dobré zamyslet se nad tím, zda je příčina vnitřní, vnější nebo nejčastěji kombinovaná. Pokud máte vlasy přírodní bez chemického barvení a trápí vás jejich řídnutí způsobené lámavostí, pak se v první řadě zaměřte na přísun vitamínů A, D, E.

Jejich nedostatek oslabuje a to vždy vaše vlasy. Nadměrně ztrácí přírodní keratin (ten se dá do vlasů dodat, uměle tzv. keratinovou rekonstrukční kůrou). Pozor – nepleťte si tuto kůru s keratinovou zažehlovací řadou, která vám vlasy vyrovná, nikoliv posílí. Navíc keratinová rekonstrukční kůra je vlasům prospěšná a mnohonásobně levnější. Její aplikace trvá cca hodinu - hodinu a půl.

U chemicky ošetřených vlasů (barvených či odbarvených (melír)) bývá zpravidla příčina vždy jediná, špatně ošetřování vlasů. Barvené vlasy se NIKDY neobejdou bez řádné regenerace.

Jak sami dodat vlasům vitamíny?

Pokud vám chybí finance na návštěvu odborníků, vyzkoušejte vlasy doslova prolít olivovým olejem, ale POZOR musí být nerafinovaný. Poté vlasy zabalte igelitem, přes něj ovážeme v horké vodě namočený hadřík a nakonec vrstvíme suchý ručník, aby vám co nejdéle držel teplo.

Namočené vlasy v oleji se pod igelitem zapaří, vlas se otevře a vstřebá si živiny z oleje. Působit nechte alespoň hodinu. Poté promýt teplou vodou, provést 2x šamponování.

Tato kůra, aby opravdu fungovala, by se měla provádět 1x týdně.

Poradenství zdarma v kadeřnictví Vyšehrad

Máte-li dotazy, neváhejte, velmi ráda vám na ně zodpovím. Pokud si najdete čas, navštivte nás a společně jistě najdeme cestu, jak vašim vlasům pomoci, aby vás nadále už jen zdobily. Naše poradenské služby jsou pro všechny zcela zdarma.

Autor: Milena Gondová, profesionální kadeřnice v kadeřnictví Vyšehrad