733 318 169

OBJEDNÁVKY - KADEŘNICTVÍ

Statická elektřina ve vlasech

Statická elektřina ve vlasech se dá velmi jednoduše fyzikálně vysvětlit. Vlasové vlákno má kladný náboj. V zimě nosíme na hlavách čepice, které mají také kladný náboj. Ovšem v každém ročním období se setkáváme s částečky prachu doma, na ulici, které mají taktéž kladný náboj. Částečky prachu nebo vlákna z čepic se usazují na vlasech v místech, kde je povrch vlasu poškozen a šupinky povrchu vlasu k sobě nepřiléhají. Tímto způsobem vznikají nové částice s kladným nábojem. Je všeobecně známo, že dva póly se stejným nábojem se odpuzují a proto se i vlasy začínají odtahovat. V místě, ve kterém se spolu střetnou, se objeví efekt spojení dvou plusů, který se podobá elektrickému náboji.

Není žádným tajemstvím, že častěji a silněji se elektrizují narušené (poškozené) vlasy. Děje se tak z důvodu chybějící dostatečné hydratace. Statické elektřině ve vlasech se nevyhneme, ale je mnoho způsobů, jak ji předcházet nebo alespoň zmírnit.

RADY, jak statické elektřině ve vlasech předejít nebo zmírnit:

Nejjednodušším a okamžitým řešením je použití spreje na vlasy nebo laku s jemnou fixací. Aplikujte sprej na vlasy ze vzdálenosti alespoň 30 cm, stačí lehce postříkat a je po problému.

Stupeň hydratace vlasů lze kontrolovat použitím vhodné vlasové kosmetiky. V zimě se doporučuje používat lehce hydratační šampony a kondicionéry, ale hlavním měřítkem jsou potřeby vlasové pokožky.

Pamatujme, aby měl vlas správné PH, byl uzavřený a neuvolňoval zevnitř vlhkost, je potřeba používat vhodné přípravky jako Chi Keratin Mist nebo Biosstaticka-elektrinailk Silk Filler.

Používejme nástroje s funkcí ionizace, tzn. takové, které během sušení eliminují záporné ionty, např. vysoušeč Chi Turbo nebo žehlička Chi Nano.

Používejme správné kartáče a hřebeny. Nejlepší jsou dřevěné s přírodním vlasem anebo kartáče se zápornými ionty.

Silikony ano nebo ne? Obecně je potřeba říct, že silikony neškodí a samy o sobě nezpůsobují statickou elektřinu ve vlasech. Většina názorů o jejich škodlivosti jsou nepodložená tvrzení. Pokud však stále váháte, doporučujeme přípravky jako např. Schwarzkopf Essensity Lightweight – vyživující mléko, Redken Nature´s Rescue Cooling kondicionér, Chi Silk Infusion – výživa pro vlasy, Biosilk Silk Filler pH 4,5 – vlasová kúra bez oplachování s přírodním hedvábím.

Velmi důležitý je i pitný režim (tekutiny ovlivňují hydrataci ve vlasech), proto je třeba vypít alespoň dva litry vody.

Zdroj: www.vlasy.cz - Statická elektřina ve vlasech